KINAMA
KINAMA
24 Aralık Pazar günü oynanan 48 Çağdaşspor-Yerkesikspor U-16 Futbol Müsabakasında, İlimiz Hakemlerinden M.Burak Dilitatlı'nın arabasına yapılan VANDALLIK DERECESİNDEKİ SALDIRIYI ve Yerkesikspor taraftarının SPOR AHLAKINA uymayan bir şekilde sahaya girmesi olayını ESEFLE KINIYORUZ.

Bahsi geçen futbol müsabakası U-16 müsabakasıdır. Geleceğimizin teminatı olan bu gençlerimize sahanın her alanında örnek olmalıyız. Sporun gençlerimizin gelişimi için olmazsa olmaz bir unsur olduğu da göz önünde bulundurulduğunda sporda bu tarz olumsuzlukların yerinin olmaması gerektiği bilincinin toplumun her kesimi tarafından  bilinmesi gerekmektedir.

Yapılan eylemin takipçisiyiz. Hukuk nezdinde eylemi gerçekleştiren vandalların bulunması ve en ağır cezalar alması hususunda Adli makamlarda her türlü girişimde bulunacağımızı bildiririz. 

Son zamanlarda Türk Futbolunda yaşanan olumsuzluklar üzerine amatör futbolda da bu denli olumsuzluklar yaşanması biz futbol paydaşlarının daha çok üzmekte ve yıpratmaktadır. Bilinmelidir ki bu ve buna benzer davranışlar futbol iklimini ileriye değil daha da geriye götürmektedir. Spor camiasında SAĞDUYULU, KİŞİSEL GELİŞİMİNİ TAMAMLAMIŞ, EMPATİ YETENEĞİ GELİŞMİŞ, AHLAKLI insanların bulunması ve bu insani özellikleri taşımayan kişilerin spor camiasından uzaklaşması en büyük dileğimizdir.

Amatör sporda her türlü fedakarlığı yapan, Türk Futbolunun gelişimi için alın teri döken, aileleri ile geçirecekleri vakti futbol sahalarına veren ve karşılığında aldığı bu değersizliğe rağmen spora katkıya devam eden derneğimiz üyeleri emekçi hocalarımız M.Burak Dilitatlı, Mehmet Tunç ve Songül Arslan'a Geçmiş Olsun dileklerimizi iletir Muğla Amatör Futbol Camiasında bu tip olayların bir daha yaşanmamasını temenni ederiz.

TFFHGD MUĞLA ŞUBESİ
Bu haber bugün 2 kez, genel toplamda 298 kez görüntülendi.